0

Günümüzde çoğu şahsın para kazanabilmek ismine bir arzuyla giriş yaptığı işlerden biri de borsa. Genel olarak her hasılat gibi basit olmayan borsa gerçeğinde bilgi edinilmeden ya da dayanak almadan girildiğinde makûs neticeler doğurabiliyor. Fakat bilgi edinilerek ve deneyim ile çok iyi yerlere gelebilende mevcut.

Tüm Zamanların En İyi Borsa Kitapları

Borsada yaşananları anlatan en iyi borsa kitapları şöyledir:

Borsada Önden Koşanlar
En şanlı borsacıların toplanarak oluşturduğu bu kitapta borsa teknikleri, taktikler, tüyolar ve deneyime dayalı geleceğe dair ön görüler anlatılmaktadır. İstanbul Menkul Değerler Borsası’nın yirmi beşinci sene dönümünde bir araya geliştirilerek yazılan bu borsayı anlatan kitap borsanın müdavimleri sayılacak deneyimli adların sizlerin borsa bilgisine deneyimler katmanızı sağlayacak.

Borsayı Yenmek
Yeniden şanlı borsacı kurtlarından olan Peter Lynch tarafından yazılan kitapta en başta bahsettiğimiz üzere fazla bilgisi olmayarak borsaya giren ve kaybeden insanlara hitaben bilgiler aktarılmış. En iyi borsa kitaplarında üst sıralarda yer alan bu kitabın en ehemmiyetli özelliği ise uzun vade de zafer sağlayabileceğiniz ipuçlarını kapsıyor olması. Bu borsa kitapları ile bazı püf noktalarını tutabilirseniz uzun vadede hasılat muhtemel.

Borsada Kazanmak Mümkün mü?
Borsada Kazanmak Olası mı borsa kitapları – Borsayı Anlatan 4 Ehemmiyetli KitapGenel olarak borsanın esasını, ne yapılması gerektiğini, acemi borsacıların ne yaptığı ve ne yapmaları gerektiğini anlatan bu kitapta pay bonoyu piyasası genel mevzu olarak ele alınmış. Şayet yatırım emelli pay bonoyu almayı düşünüyor ve bunu bütün olarak hasar etmeden nasıl yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız bu kitap bütün sizlere göre. Borsa kitapları arasında son araştırdığımı kitap ise Paranın Sihri kitabıdır.

Paranın Büyüsü: Borsa

Okurlarından büyük alaka gören ve oldukça hoşlanılan bir kitap. En minik bir yatırımcının bile günlük ve aylık vasati harekât hacminin yüzdelerini ve ölçüsünü anlatan bu kitap gerçeğinde borsada para kazanmanızı ve deneyim kazanarak performansınızı yükseltmenizi sağlayarak portföyünüze oldukça yüksek katkılar sağlama mevzusunda çok iddialı. Ayrıca bu kitapta piyasaların yükseliş ve düşüş anlarından sizlere neler yapmanız gerektiğini anlatarak hasarınızı bu biçimde asgariye indirebilmenizi sağlıyor.

Hisse Senedi Hesabını Başka Bankaya Taşıma

Önceki Yazı

Borsaya Yeni Başlayacaklara Tavsiyeler

Sonraki Yazı

Beğenebileceğiniz Yazılar

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Yatırım