27 Eylül 2020
Borsada Gece Emir

Borsada Gece Emir Verilir Mi?

Borsada yatırımcılar kullanmış oldukları borsa alım- satım taşıtı üzerinden emir verebilirler. Her alım satım vasıtasının ise kendine özel bir çalışma kumpası mevcuttur. Borsada emirler alım- satım yapacak olan birey tarafından verilir. Ancak borsa dünyasında yalnızca alım- satım için yatırımcının vereceği emirler yeterli olmaz. Borsa yatırım aracıda yatırımcıdan aldığı emirleri borsaya ileterek yeni emirler vermiş olur.Pekala, Borsada gece emir verilir mi ? İşte bu sualle alakalı ayrıntılar..

Borsada emirlerin harekâta girmesi için borsa emir giriş saatleri içerisinde olunması gerekir. Başka Bir Deyişle borsanın açılmış ve operasyon yapılabilir hale gelmiş olması koşuldur. Bu saatler dışında gece emir verildiğinde rastgele bir biçimde operasyon asıllaştırılamaz. Misalin alınan bir mahsulün iade edilmesi gerektiğinde nasıl ki dükkanın açılış saati bekleniyorsa borsada gece emir verildiğinde de borsanın açılması beklenecektir. ‘’Borsa kapalıyken emir pay alınır mı?’’ gibi suallerde de borsanın açılış saatleri temel alınmalıdır.

Bazı ticari yatırım vasıtaları üzerinden devamlı yatırım yapılabildiğinden dolayı bu yatırım taşıtlarında geceleri de emir verilebilmektedir. Misalin Forex gibi bir sistem 7/24 sarih olmasından dolayı gece ve ya gündüz fark etmeksizin emir verilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir