0

Son zamanlarda kripto paralara olan ilgi bir hayli artmış durumda. En çok merak edilen soru ise Bitcoin ne kadar? Hızlı bir şekilde yükselişe geçmesi ve birçok kişiyi adeta zengin konumuna getirmesinden dolayı kripto paralara özelliklede bitcoine olan ilgi bir hayli artmış durumda. Fakat birçok insan, değer kazandığından dolayı hiçbir bilgiye sahip olmadan kripto para almak istiyor. Ancak bitcoin işlemleri yapmadan önce bu konuya biraz daha hakim olmanızda oldukça fayda vardır.

Bitcoin Nedir?

BTC kişi veya kişiler tarafından 2008 yılında yayılmış bir kripto para birimidir. Bitcoin asıl olarak açık bir koddur. Şifrelenmiş ve anonim kodlarla tanımlanmaktadır. 2008 yılında bir bitcoin sadece birkaç kuruş bir değere sahipti. Yıllar geçtikte değeri de bir hayli yükseldi ve bundan dolayı yatırımcıları da yüksek rakamlar kazandı.

Bitcoinle Neler Alınabilir?

Bitcoin’in bir kripto para olduğunu unutmayın. Bunun için normal para değerinde olduğunu ve isterseniz nakde çevirebileceğinizi de unutmayın. Bunun dışında sadece bitcoin ile satın alabileceğiniz ürünler elbette var. Bitcoin kripto paraları şu an oldukça değerli olduğundan, nakde çevirdiğiniz kripto paranız ile güzel alışverişler yapabilirsiniz. Fakat sadece bitcoin ile satılan ürünlerde bulunmaktadır. Dünyanın farklı yerlerindeki insanlar veya firmalar, satışa sundukları ürünlerini sadece bitcoin kripto para ile satıyor. Örneğin, hemen herkesin bildiği Star Wars ışın kılıçları, kripto para karşılığında satışa çıkarıldı. Bunun yanı sıra bazı e-ticaret siteleri ve farklı firmalarda satışlarını sadece bitcoin ile yapmayı tercih ediyor.

Bitcoin Ne Kadar ve Neden Artıyor?

Bitcoin’in yıllar öncesindeki değerinden hemen herkes haberdardır. Her geçen zaman içerisinde daha da değerlenerek oldukça yüksek rakamlara ulaşan bitcoin, hemen herkes tarafından araştırma konusu haline gelmiş durumda. Yıllar öncesinde 1 Bitcoin’e sahip olan insanlar, şu an bitcoin’in karşılığında lüks bir araba veya ev alabiliyorlar. Peki, “Bitcoin neden artıyor?” gibi merak edilen soruların cevaplarına bakalım.

Bitcoin’in fiyatında meydana gelen artışın birçok nedeni vardır. En büyük nedenlerden bazıları da oldukça büyük firmaların Bitcoin’e yatırım yapmaları oldu. Bunun yanı sıra paypal gibi sitelerde Bitcoin’in al sat yapılmasına olanak sağladığı için ilgi de bir hayli arttı. Örneğin, Grayscale adlı bir şirket, müşterileri için Bitcoin’i yönetmesi bu durumun büyük nedenlerinden oldu. Bunun yanı sıra, MicroStrategy gibi büyük firmaların Bitcoin yatırımına öncülük etmesinden dolayıBitcoin değeri bu durumdan etkilendi. 2020 yılının sadece küçük bir döneminde bile bu ve bunun gibi büyük firmalar, Bitcoin’ne 425 Milyon dolar değerinde ciddi bir yatırım yaptı. Bu yatırım sadece 1 ay gibi kısa bir döneme ait. Bunun dışında ve bu firmaların dışında daha birçok firma da böyle büyük yatırımlar yaptı.

Kısacası yapılan bu yatırımlar ve bazı internet sitelerinin Bitcoin alım satımına olanak sağlamasından dolayı, Bitcoin’in değerinde ciddi bir şekilde etkilenme meydana geldi.

Bitcoin En Güvenilir Nereden Alınır?

Bildiğiniz üzere Bitcoin’in fiziksel bir gerçekliği yoktur. Yani Bitcoin satın alırken fiziksel anlamda bir işlem yapmanıza gerek yok. Sanal olarak internet üzerinden satın alabiliyorsunuz. Bunun dışından gerçek hayatta uğrayarak satın alabileceğiniz bir mekanlar bulunmuyor. İnternet üzerinden sanal olarak satın alabileceğiniz bu platformlara ise kripto para borsaları deniyor. Bitcoin gibi diğer kripto paraları da satın alabileceğiniz birçok kripto para borsası bulunmaktadır. Burada ise dikkat etmeniz gereken birçok husus bulunmaktadır. Daha önceden hiç kripto paralar ile ilgilenmemiş birisi iseniz bu işlemi yapmanız için bilir kişilerden yardım almalı yada bunlar için iyi bir araştırma yapmalısınız. Sonuçta finasal bir işlem olduğu için kayıp yaşama ihtimalinizde bulunmaktadır. Bunların yanı sıra yine al sat işlemi yapmak için kripto para borsalarını seçerken dikkat etmelisiniz. Kripto para borsalarından internet üzerinde birçok farklı site bulunmaktadır. Bir siteye kayıt olmadan önce mutlaka o siteyle ilgili araştırmalar yapmalı ve ardından kayıt işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz.

Yapacağınız işlem finans olduğu için birçok farklı sahtekarlıklara maruz kalabilirsiniz. Fakat kısa bir araştırma sonucunda, güvenilir bir siteye kayıt olabilir ve kripto para borsasında işlem yapabilirsiniz.

2021 Yılında Hangi Kripto Para Alınmalı?

2021 yılında sanal olarak kripto para yatırımı yapmak isteyenler, hangi kripto paraya yatırım yapacakları konusunda kararsızlar. Özellikle 2021 yılında yatırım yapmak isteyenler, kripto para seçimini iyi yapmalılar. Piyasada bulunun birçok kripto para vardır. Bitcoin ne kadar yüksek grafiklere sahip olsa da diğer kripto paraların hacmi küçük olduğu için büyük borsalarda işlem görmüyor. Bunun için belirli kripto paralara yatırı yapmanız daha mantıklı olacaktır.

2021 yılında yatırım yapabileceğiniz kripto paralar şu şekildedir;

Bitcoin (BTC)
Chainlink (LINK)
Ethereum (ETH)
Binance Coin (BNB)
Polkadot (DOT)
Binance Coin (BNB)
Cosmos (ATOM)
Uniswap (UNI)
Band Protocol (BAND)
Aave (AAVE)
Synthetix Network Token (SNX)

Bitcoin Nereden Kazanılır?

Bitcoin, sizin paranızın karşılığında satın alabileceğiniz bir kripto para olmasının yanı sıra kazanabileceğiniz bir kripto paradır da. Birçok çeşitli firma, sizin yaptığınız işlemler sonucunda size bitcoin veriyor. bitwage.com, cryptogrind.com ve crypto.jobs gibi birçok web sitesi size hizmetiniz karşılığında Bitcoin vermektedir. Bunlar ve bu gibi sitelerde editörlük ve yazarlık hizmeti verebilirsiniz. Bu siteler, hizmetlerinizin karşılığında size bitcoin vermektedir.

Hangi Bitcoin Uygulaması Kullanılmalı?

Bitcoin işlemleri ile fazla zaman geçiren insanlar için Bitcoin uygulamaları da oldukça önemlidir. Böyle uygulamaları seçerken araştırmacı olmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Fakat piyasada çok fazla tercih edilen Bitcoin uygulamalarından bahsedebiliriz.

Hemen herkes tarafından bilinen, Blockfolio uygulaması ile bitcoin işlemleri yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanabileceğiniz diğer uygulamalar ise şu şekildedir; Coin Tracking, Ztrader ve Bitcoin Checker gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.

Bitcoin resmi sitesi: https://bitcoin.org/tr/

Bitcoin Ne Kadar?

Anlık olarak değişen kripto paralar için gözünüzü dört açmanız gerekiyor. Bunları takip edeceğiniz siteler ve uygulamalar bulunuyor. Sizlere kolaylık olması amacıyla aşağıya güncel grafiği bırakıyoruz:

İş Bankası QR Kod İle Para Gönderme ve QR Kod Paylaşma

Önceki Yazı

KOSGEB İş Planı Doldurmak İçin Bilinmesi Gereken Kurallar 2021

Sonraki Yazı

Beğenebileceğiniz Yazılar

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir