0

İş Bankası QR kod ile para gönderme işlemi nasıl yapılır, İşcep’te QR kod ile para transferi yapma konusunu sizler için ele aldık. Türkiye’de bankaların bizlere sunmuş olduğu teknolojik imkanlar ile banka havalesi ve EFT oldukça kolay hale gelmiş bulunmaktadır. Para transferi için eskiden banka şubesine giderek sıraya giren bizler akıllı telefon ve yazılım sistemlerinin gelişimi ile birlikte artık koltuğumuzdan kalkmadan 1 tuşla dilediğimiz kişiye para gönderme imkanı sunuyor. İş Bankası’nın mobil uygulaması olan İşcep bu konuda bizlere oldukça kolaylıklar sağlıyor. Telefonda para transferi yaparken karşıdaki kişinin hesap bilgisini girmeden sadece QR kodu (Kare kod) ile para transferi yapabiliyoruz. 

İş Bankası karekod ile para transferi yapmak için öncelikle İşcep uygulamasını telefonunuzda yoksa indirin.

Android Telefonlar için indirme linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pozitron.iscep&hl=tr&gl=US

IOS Telefonlar için indirme linki: https://apps.apple.com/tr/app/i-%C5%9Fcep-mobil-bankac%C4%B1l%C4%B1k/id308261752?l=tr

Gerekli süre: 1 saat.

İş Bankası QR Kod İle Para Gönderme Nasıl Yapılır?

  1. “Para Aktarma” menüsüne girin. Önce “Havale”, ardından “Tanımsız Hesaba” sekmelerini seçin. Açılan ekranda “Karekod’a” menüsüne tıklayın.

  2. Havale yapacağınız kişi yanınızda ise alıcı hesabın Karekod’unu İşCep’ten okutabilir; yanınızda değil ise alıcı hesabın sizinle önceden paylaştığı QR Code (Kare Kodu) fotoğraf galerinizden seçebilirsiniz.

  3. Karekodu okuttuğunuzda alıcı hesabın bilgileri ekranda gözükecektir. Sadece “Tutar” ve “Açıklama” bölümünü doldurmanız yeterli olacaktır.

İşCep ile Karekod Paylaşma Nasıl Yapılır?

1. “Hesap Bilgilerim” ekranından Karekod’unu paylaşmak istediğiniz vadesiz TL hesabınızı seçin, “Paylaş” butonuna basarak ilerleyin.
2. Ardından “Karekod Gönder” seçeneğine tıklayın.
3. “Karekod Paylaş” butonuna tıklayarak hesabınızın kare kodunu mesajlaşma uygulamaları veya e-posta aracılığıyla paylaşın.

Forex Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler ve Yatırımlar

Önceki Yazı

Bitcoin Ne Kadar, Nasıl Alınır ve Neden Artıyor?

Sonraki Yazı

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir