KredilerUncategorized

Deprem Destek Kredisi Nasıl Alınır?

0
Deprem Destek Kredisi
Deprem Destek Kredisi

Deprem, sel gibi naturel felaketlerden büyülenen esnaflara can suyu derecesindeki dayanak kredileri 2020 senesinde dahi verilmeye devam etmekte. Son vakitlerde sık sık hayat sürdüğümüz ve kaygı yaratan depremler ülkemizin malesef mecburi gerçeği, Depremden büyülenen esnaflara yönelik bankalar yönünden 1 sene ötemeli dayanak kredileri veriliyor. En son 6 büyüklüğünde oluşan Elazığ ve çevresindeki depremden negatif büyülenen ve hareketlerini durdurmak mecburiyetinde artan esnaflara yönelik devlet kredi desteği veriyor.

Deprem bölgesinde etkinlik gösteren Kobilere destekler bununla dahi bitmiyor. Deprem bölgesindeki 50 den çok çalıştırma gerçekleştiren işletmelere depremden zarar görmeseler dahi İmalat endüstri işletme kredisi faiz desteği uygulaması kapsamında 150 bin liraya kadar faizsiz kredi verileceği duyuruldu.Bunun beraberinde Halkbankası ve Ziraat bankası esnaf ve çiftçilerin kredi borçlarını 1 sene ertelediklerini ve 50 bin liraya kadar 5 sene vadeli finansman desteği verecekleri belirtti.

Deprem Mağduru Esnafa Devlet Desteği

Deprem mağduru esnafa Kosgeb ivedi dayanak kredi desteği veriyor. Depremden zarar gören firmalar için KOSGEB ivedi dayanak kredisine müracaatlar başladı. Başvurular alınmaya başlanıyor. Kosgeb ivedi dayanak kredisine Elazığ ve Malatya illerinde ve ilçelerinde depremden hasar gören ve belgeleyen bütün firmalar başvurabilir.

Kosgeb Veri tabanına kayıtlı işletmeler, Akbank, Ziraat bankası, Halkbank gibi faizsiz kredi desteğe vermeye hazırlanan bankaların şubelerinden birine ve Kosgeb kurumuna şahsen direkt olarak müracaatte bulunarak yapabilecekler. Kosgeb data tabanına kayıtlı olmayan işletmeler şayet Kosgeb data Tabanına kayıt yaptırdıktan sonra zelzele zararını onaylattıkları evrak eşliğinde bankalara müracaatte bulunabilirler. Kosgeb resmi ineternet sayfası ve 444 1 567 Kosgeb Çağrı merkezinden müracaat için ayrıntılı bilgi alabilirler.

En Kolay Motosiklet Kredisi Veren Bankalar

Önceki Yazı

Güncel Döviz Kurları Sorgulama

Sonraki Yazı

Beğenebileceğiniz Yazılar

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir